بهبود بقا در ایست قلبی ناگهانی مرتبط با ورزش

۱۴۰۱-۰۵-۲۳
نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که میزان بقا پس از ایست قلبی مرتبط با ورزش (SrSCA) طی 12 سال اخیر تقریباً سه برابر شده است که تا حد زیادی به دلیل افزایش استفاده اطرافیان از دستگاه های شوک قابل حمل (AEDs) و احیای قلبی ریوی (CPR) است.

نیکول کرم به theheart.org گفت: ما واقعاً مأموریت داریم به بیماران آموزش دهیم که ایست قلبی ناگهانی چیست، چگونه آن را تشخیص دهیم و اگر در مقابل شما اتفاق افتاد چگونه آن را مدیریت کنیم.

او افزود که پزشکان، نه تنها بیماران را تشویق به شرکت در ورزش به عنوان یک استراتژی پیشگیری اولیه در مقابل سکته قلبی می کنند، بلکه باید آنها را در مورد علائم هشدار دهنده نیز آگاه کنند.

در هر مشاورهای که انجام میدهیم، میتوانیم به بیماران بگوییم که اگر روزی درد قفسه سینه یا ناراحتی داشتند، باید قبل از از سرگیری ورزش خود برای معاینات بیشتر به پزشک مراجعه کنند.

این مطالعه به صورت آنلاین در 17 ژانویه در مجله آمریکایی قلب و عروق کالج منتشر شد.

در سال های اخیر، کارشناسان فرانسوی استراتژی هایی را برای کاهش بار SrSCA به کار گرفته اند. به عنوان مثال، فرانسه در سال 2007 قانونی را اجرا کرد که اجازه استفاده از AED (دستگاه شوک قابل حمل) را توسط مردم عادی می دهد.

نیکول کرم گفت: وقتی یک AED در یک استادیوم یا جاهای دیگر مستقر می شود، معمولاً یک جلسه آموزشی وجود دارد که نحوه استفاده از آن را همراه با سایر اطلاعات برای عموم در مورد انجام CPR توضیح می دهد.
AED باعث نجات جان کریستین اریکسن ستاره تیم ملی دانمارک در میانه بازی دانمارک و فنلاند در مسابقات قهرمانی اروپا شد. اریکسن در زمین مسابقه دچار ایست قلبی شد اما به سرعت توسط کادر پزشکی تیم با AED تحت درمان قرار گرفت و به بیمارستانی در همان نزدیکی منتقل شد. 5 روز بعد از بیمارستان مرخص شد.

منبع:http://www.cdc.gov/

نظری وجود ندارد.

اولین نظر را شما وارد کنید.