تاثیر هوش مصنوعی در آینده پزشکی

۱۴۰۲-۰۵-۱۹
تصور کنید که مسواکی دارید که با حمام شما صحبت می کند. تختی که به شما می گوید چگونه بهتر بخوابید. دوربینی که سطح استرس شما را اندازه گیری می کند. اینها نمونه هایی از اختراع های ارایه شده در Consumer Electronics Show (CES) 2022 بودند که مخترعان برای نظارت بر سلامت افراد در حین انجام کار روزانه خود، تبلیغ کردند.
این نوآوری ها تصویر لحظه ای از روزی را ارائه کردند که ده ها شیء خانگی که قبلاً نقشی در سلامت انسان ایفا نمی کردند، متحرک سازی شده و توسط هوش مصنوعی، شروع به نظارت بر ضربان قلب، میزان قند خون، استرس و ...،صاحبان خود کردند و به صورت بی سیم به پزشکان گزارش دادند (روزی که احتمالاً نزدیکتر از چیزی است که ما تصور می کنیم).
توماس سروال، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل گروه Baracoda، گفت: به طور خلاصه، تمرکز ما بر روی اختراع مجدد اشیا و وسایل روزمره و مجهز کردن انها به هوش مصنوعی است تا آنها را تبدیل به محافظان سلامت روزانه شما کنیم. ترازو حمام تعبیه شده درجکوزی و ...
کارآفرینان و متخصصان این حوزه فکر می کنند که با در دست داشتن اطلاعات جمعآوری شده از این اشیا هوشمند شده، میتوانند تصویر کاملتر و منسجم تری از سلامت بیمار در مقایسه ویزیت های گاه به گاه پزشک(روش های تشخیص امروزی)به دست اورند.
دستگاه های جدید نظارت بر سلامتی که در CES معرفی شده اند:
Omron's VitalSight ، یک ترازو و دستگاه فشار خون ترکیبی، که داده ها را مستقیماً بدون نیاز به اینترنت به سیستم مدارک پزشکی الکترونیکی پزشک ارسال می کند.
-- وسیله هوشمند نظارت و کنترل قند خون بیمار با استفاده از فناوری سلولی اینترنت اشیاء AT&T
FaceHeart دوربینی است که برای اندازه گیری ضربان قلب، تغییرات ضربان قلب، فشار خون، سطح اکسیژن خون، تعداد تنفس و مقدار شاخص استرس در 60 ثانیه یا کمتر با استفاده از تجزیه و تحلیل از صورت (face )یک فرد طراحی شده است.

برای بیمارانی که مچ بند را خیلی حجیم می دانند، انگشتر«هوشمند، براق و راحت» مووانو، که اکنون در مرحله آزمایش بتا قرار دارد، برای اندازه گیری ضربان قلب، تغییرات ضربان قلب، ساعات خواب، تنفس، دما، اکسیژن خون،تعداد قدم ها،کالری و اندازه گیری قند وفشار خون طراحی شده است.
تخت ها نیز در حال تبدیل شدن به مراقبت کننده ها هستند. تخت هوشمند Ergomotion ضربان قلب و الگوهای تنفسی - از جمله خروپف را کنترل می کند.
مانند Smart Meter و Omron، "حمام آینده" بارکد چندین دستگاه را به یکدیگر متصل می کند. حمامی که شما را وزن می کند و تعادل شما را تجزیه و تحلیل می کند، این شرکت همچنین آینه ای به نام آرتمیس می سازد که می تواند یک خال بالقوه سرطانی را نشان دهد. BCool، یک دماسنج هوشمند است و مسواک Smart Rhythm که به شما میگوید آیا دندانهایتان را از دست داده اید.
اینها نمونه هایی از دستاوردهای جدید هوش مصنوعی در حوزه سلامت است که به یقین در اینده نزدیک شاهد استفاده عموم از انها خواهیم بود.
منبع:
CredibleMeds

نظری وجود ندارد.

اولین نظر را شما وارد کنید.